Zasubskrybuj

Olejek z drzewa herbacianego - naukowe spojrzenie

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego (łac. Melaleuca alternifornia) jest jednym z najbardziej popularnych olejków eterycznych - nie bez powodu. Ma niezliczone zastosowania w pielęgnacji skóry i wspomaganiu różnych układów organizmu. Chociaż drzewo herbaciane jako roślina jest używana od wieków w Australii, niewiele wiadomo o jej aktywności biologicznej. Jednak to się zmienia, dzięki pracy naukowców firmy doTERRA. Naukowcy z doTERRA opublikowali niedawno w czasopiśmie Cogent Biology badania, dotyczące działania olejku eterycznego z drzewa herbacianego w komórkach ludzkiej skóry.


Co sprawia, że badania doTERRA są tak nowatorskie i wyjątkowe? Po pierwsze, jest to jedno z bardzo niewielu badań sprawdzających wpływ olejku drzewa herbacianego na ludzkie komórki skóry. Oznacza to, że badanie jest istotne dla sposobu, w jaki ten olejek jest najczęściej stosowany: miejscowo na ludzkiej skórze. Po drugie, uważa się, że jest to pierwsze badanie, w którym testowano wpływ drzewa herbacianego na globalną ekspresję genów u ludzi. Innymi słowy, to badanie jest jednym z pierwszych, które naprawdę bada wpływ olejku eterycznego z drzewa herbacianego na trwające procesy zachodzące w ludzkich komórkach.

Wyobraźmy sobie ludzką komórkę jako fabrykę z różnymi pracownikami, z których większość to białka, które zapewniają jej prawidłowe funkcjonowanie. Poziom tych białek może często odzwierciedlać funkcjonowanie komórki. Geny są budulcem komórek i są niezbędne do tworzenia białek. Aby dowiedzieć się, jak drzewo herbaciane wpływa na procesy i funkcje ludzkich komórek, naukowcy firmy doTERRA zmierzyli jego wpływ na poziomy białek komórkowych i ekspresję różnych genów.

Co więc to oznacza? W skrócie, badanie pokazuje, że olejek eteryczny z drzewa herbacianego solidnie wpływa na nasze geny i białka, które są częścią naszego makijażu komórkowego. Wyniki sugerują, że drzewo herbaciane wpływa na różne procesy i funkcje w ludzkich komórkach, w tym przebudowę tkanek i metabolizm. Potencjał przyszłych badań i modeli wykorzystania jest ekscytujący.

Choć przed zaleceniem dalszych metod stosowania konieczne są badania, to pod przewodnictwem zespołu ekspertów naukowych firmy doTERRA, więcej badań nad kliniczną skutecznością i bezpieczeństwem drzewa herbacianego będzie się rozwijać. Firma doTERRA cieszy się, że może być w czołówce badań nad olejkami eterycznymi, odkrywając kolejne sposoby wykorzystania tych darów Ziemi.


Komentarze (0)

Jeszcze nie ma komentarzy

Skomentuj