Zasubskrybuj

Eukaliptus cytrynowy (łac. Eucalyptus citriodora)

Olejek z eukaliptusa cytrynowego jest pozyskiwany z rośliny o nazwie eukaliptus gałkowy, wysokiego drzewa o gładkiej korze i cytrynowym zapachu pochodzącego z północnej Australii. Stosowany miejscowo zapewnia silne wsparcie dla skóry. Eukaliptus cytrynowy słynie z odświeżającego aromatu, który pomaga tworzyć orzeźwiającą atmosferę. Miej ten olejek zawsze pod ręką, żeby w razie potrzeby zapewnić sobie zastrzyk energii.

Zastosowanie

• Podczas codziennej pielęgnacji dodaj jedną lub dwie krople olejku z eukaliptusa cytrynowego do swojego ulubionego produktu do oczyszczania skóry dōTERRA.
• Wmasuj jedną lub dwie krople w dłonie, aby poprawić sobie nastrój.
• Wymieszaj trzy lub cztery krople z frakcjonowanym olejem kokosowym, aby zafundować sobie kojący, podnoszący na duchu masaż.

PIELĘGNACJA SKÓRY A EUKALIPTUS CYTRYNOWY

Bez względu na to, jak obecnie dbasz o cerę, olejek z eukaliptusa cytrynowego to wspaniały dodatek o niezwykłych właściwościach. Podczas codziennej pielęgnacji twarzy dodaj jedną lub dwie krople do produktu do oczyszczania skóry, aby nadać jej zdrowy wygląd.

Więcej ciekawostek

Pomimo wspólnej nazwy z innymi eukaliptusami - Eucalyptus globulus i Eucalyptus radiata - olejek eukaliptusa cytrynowego nie posiada charakterystycznego cineolowego (podobnego do kamfory) aromatu, ponieważ zawiera bardzo mało cineolu. Zamiast tego ma piękny, słodki aromat cytrynowy. Posiada działanie przeciwbakteryjne dzięki synergii między cytronellolem i cytronellalem, badania wykazały, że każdy składnik sam w sobie jest czterokrotnie mniej skuteczny niż w połączeniu.

Ilustrowana encyklopedia olejków eterycznych Julii Lawless określa szereg korzyści zdrowotnych płynących z cytrynowego oleju eukaliptusowego, który może pomóc w zwalczaniu zapalenia stawów, zapalenia oskrzeli, kataru, opryszczki, przeziębień, kaszlu, gorączki, grypy, złego krążenia i zapalenia zatok. Cytrynowy eukaliptus może być bezpieczną alternatywą dla silnie toksycznych sztucznych środków odstraszającego owady. Emocjonalnie olejek ten jest energetyzującym, podnoszącym na duchu, który nie jest zbyt przytłaczający ani stymulujący.

Pomocny przy takich dolegliwościach jak:
Uraz mięśniowy
Zakażenie skóry grzybami
Zakażenie skóry bakteryjnej
Skaleczenia
Nieżyty układu oddechowego
Astma
Gorączka
Candida
Ukąszenia owadów
Środek odstraszający owady

Przed zastosowaniem na skórę nałóż olej nośnikowy. Możliwa wrażliwość skóry.


Obejrzyj film, jak doTERRA pozyskuje olejek z eukaliptusa cytrynowego i jakie są proste sposoby jego użycia:


Komentarze (0)

Jeszcze nie ma komentarzy

Skomentuj