Zasubskrybuj

Pielęgnacja skóry z olejkami eterycznymi


Czy myśląc o pielęgnacji skóry bierzesz pod uwagę aspekt terapeutyczny olejków eterycznych? Kiedy pielęgnacja skóry jest tworzona z zamiarem przyniesienia korzyści zdrowotnych, warto rozważyć użycie olejków eterycznych, które wspomogą procesy. Często stany zapalne, które wyrażają się poprzez naszą skórę, mają również swoje źródło w psyche. 

Jeśli uda nam się znaleźć esencję, która skutecznie wpłynie zarówno na stan fizyczny, jak i emocjonalny, możemy powiedzieć o prawdziwej transformacji. Działanie olejków eterycznych bezpośrednio na ludzką skórę jest bardzo interesujące. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ olejki eteryczne (najczęściej w rozcieńczeniu) mogą być stosowane bezpośrednio na obszar wymagający uwagi i wspomagać leczenie patologii skóry oraz jej pielęgnację.

Spójrzmy na biochemię olejków eterycznych i ich wpływ na fizjologię tego organu, jak również tkanek znajdujących się pod nim. Ze względu na swoją strukturę molekularną, olejki eteryczne mają zdolność do głębokiego przenikania do warstw skóry. Wpływają one oczywiście na powierzchnię skóry, ale wchłaniają się również do naczyń włosowatych, stając się w ten sposób częścią całej istoty. Olejki eteryczne posiadają wiele właściwości terapeutycznych, które są bardzo przydatne w leczeniu skóry. 

A oto kilka przykładów: 


antyseptyczne: oczyszczają, chronią i leczą skórę trądzikową

ściągające: tonizowanie skóry i leczenie stanów skóry tłustej

cytofilaktyczne: leczenie starzejącej się skóry, wyprysków i drobnych zmian skórnych 

przeciwzapalne: łagodzenie zaczerwienień i stanów zapalnych

rubefacient: powoduje rozszerzenie naczyń włosowatych i zwiększenie krążenia krwi 

limfatyczny: pobudza krążenie limfy

regulujące: poprawia funkcjonowanie i wydzielanie gruczołów łojowych

przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i tak dalej...


Wiele olejków eterycznych posiada właściwości przeciwskurczowe i rozkurczowe, które są bardzo pomocne w zwalczaniu napięć nagromadzonych w skórze, mięśniach twarzy i tkance łącznej. Jest to bardzo ważne działanie olejków, które wpływa na ogólny stan zdrowia tkanek twarzy.


Niektóre olejki, które są pomocne w pielęgnacji skóry to: róża, mirra, kadzidłowiec, wrotycz marokański, rumianek rzymski, lawenda, ylang ylang, szałwia, eukaliptus cytrynowy, a także mieszanki doterra: Yarrow|Pom, HD Clear.

Oto kilka przepisów na zastosowanie olejków eterycznych w pielęgnacji skóry:

Czy masz swoje ulubione przepisy na pielęgnację skóry z olejkami eterycznymi?

Komentarze (0)

Jeszcze nie ma komentarzy

Skomentuj