Zasubskrybuj

Kadzidłowiec - Król Olejków Eterycznych (łac. Boswelia)

Olejek eteryczny z kadzidła 


 


Znany jako król olejków eterycznych, kadzidło ma wiele znaczących zastosowań i zalet. Ten potężny olejek eteryczny jest ceniony za swoje zdolności do upiększania i odmładzania skóry, gdy jest stosowany miejscowo, a także za promowanie zdrowia i odporności komórek oraz wywoływanie zdrowej reakcji zapalnej, gdy jest przyjmowany wewnętrznie. 

Przy wszystkich jego wielu zastosowaniach nie ma wątpliwości, dlaczego kadzidło było wysoko cenione przez starożytne cywilizacje i używane do najświętszych praktyk. W przypadku niektórych religii jest skorelowany z jednym z najcenniejszych dóbr starożytnych czasów biblijnych, ponieważ uznano go za wystarczająco cenny, aby dać go jako dar dla Chrystusa po jego narodzinach. Kadzidło było również używane podczas ceremonii religijnych do balsamów kojących skórę i perfum. Perfumy lub aromat, które wydziela, wywołują uczucie satysfakcji, spokój, relaks i ogólne dobre samopoczucie, co wyjaśnia jego wyjątkową wartość w czasach starożytnych. 

Tak jak w swojej cennej przeszłości, olejek eteryczny z kadzidłowca jest wysoko ceniony w społeczności doTERRA i nadal jest jednym z najpopularniejszych olejków eterycznych.

Ciekawostka

Jedno drzewo Boswellia sacra może wyprodukować kilka kilogramów żywicy każdego roku. Jeśli drzewa Boswellia sacra są odpowiednio pielęgnowane, drzewo może wytwarzać żywicę przez setki lat. 

Opis rośliny

Olejek kadzidłowy pozyskiwany jest z drzewa Boswellia sacra i drzew podobnego gatunku. W doTERRA, dla uzyskania najbardziej optymalnych właściwości terapeutycznych, łączy się cztery gatunki Boswelii: carterii, sacra, papyrifera i frereana. Czyni go to wyjątkowym i niepowtarzalnym. Boswellia sacra charakteryzuje się cienką i łuszczącą się korą, splątanymi gałęziami i skupionymi liśćmi na końcach gałęzi. Pnie tych drzew często mają więcej niż jedną łodygę; jednak niektóre mają tylko jeden pień. Drzewa te osiągają wysokość do 8 metrów i są powszechnie spotykane na skalistych zboczach i w górach na południowym wybrzeżu. Boswellia sacra pochodzi z Etiopii, północnej Somalii, południowo-zachodniego Omanu i południowego Jemenu. 

Olejek kadzidło jest wytwarzany z żywicy drzewa Boswellia sacra. Żywica drzewa jest substancją podobną do soku o dużej lepkości. Od wieków żywicę drzewa pozyskuje się przez cięcie lub nacięcie drzewa, które następnie wydziela duże ilości żywicy. Po wydzieleniu żywicy z drzewa jest ona zdrapywana lub zbierana, gdy kapie na ziemię. Kiedy doTERRA uzyskuje żywicę z drzew, drzewa są starannie nacinane lub „wykrwawiane”. Stamtąd żywica jest delikatnie destylowana i ekstrahowane są olejki eteryczne. 

Chemia olejku kadzidłowego


Olejek kadzidłowca zawiera złożoną mieszaninę monoterpenów, takich jak alfa-pinen, limonen, alfa-thujene i beta-pinen. Ta skomplikowana mieszanka składników działa razem, tworząc olejek o wielu zastosowaniach i zaletach. Unikalne składniki chemiczne przyczyniają się do odnawiającego działania olejku eterycznego kadzidłowca, gdy jest stosowany miejscowo, oraz do wspierania różnych komórek w organizmie, gdy jest przyjmowany wewnętrznie. Monoterpeny również przyczyniają się do korzyści aromatycznych olejku eterycznego kadzidlanego, w tym do promowania relaksacji i zmysłu skupienia. Aby dowiedzieć się więcej o składnikach chemicznych zawartych w kadzidle lub innych olejkach eterycznych, odwiedź blog naukowy doTERRA.

Jak stosujemy olejek eteryczny z kadzidłowca?

Włącz olejek z kadzidłowca do swoich codziennych zastosowań czy to zdrowotnych, czy to upiększających lub pielęgnacyjnych, a od razu poznasz jego właściwości. 
Pobierz specjalnie przygotowany e-book zawierający 31 przepisów na codzienne zastosowania olejku.


Mniej najbardziej podobają się mieszanki na ukojenie emocji oraz do pielęgnacji cery.  A który przepis Tobie najbardziej się sprawdza? Napisz, proszę, w komentarzu.
..

Gdzie kupić olejek eteryczny z kadzidła?Misją doTERRA jest dostarczanie wysokiej jakości olejków eterycznych, które są czyste i wolne od szkodliwych zanieczyszczeń. Dzięki rygorystycznej metodzie testowania olejków eterycznych doTERRA i protokołowi jakości CPTG Certified Pure Therapeutical Grade® możesz być spokojny wiedząc, że olejki kupowane od doTERRA są mocne i czyste, przynosząc maksymalne korzyści zdrowotne.

Olejki, które dobrze łączą się z olejkiem eterycznym z kadzidła

Olejek kadzidlany dobrze łączy się z olejkami cytrusowymi, takimi jak limonka, cytryna i dzika pomarańcza, a także innymi olejkami, takimi jak cyprys, lawenda, geranium, róża, drzewo sandałowe, ylang ylang i szałwia muszkatołowa.

Obejrzyj ten film, aby zobaczyć niektóre zastosowania i zalety olejku kadzidłowego. (Aby włączyć polskie napisy zobacz filmik: Jak włączyć polskie napisy?)


 

Komentarze (0)

Jeszcze nie ma komentarzy

Skomentuj